فیلترپرس و بریکت مس

 فيلتر پرس جهت جدا سازی ذرات جامد از مایع در محلول های سوسپانسیون در فرآیند های مختلف صنعتی بکار می رود. اجزای اصلی دستگاه فیلتر پرس عبارتند از: شاسی دستگاه، جک و سیستم هیدرولیک، صفحات فیلتر (از جنس پلی پرو پیلن) که با پارچه های صافی مخصوص روکش شده‌اند.

مکانیسم عملکرد بدین صورت است که صفحات فیلتر پرس توسط جک هیدرولیک تحت فشار قرار می‌گیرند.

پساب که حاوی ذرات معلق می‌باشد با فشار وارد صفحات شده و ذرات معلق موجود در آن از صفحات جدا می‌شود و مایع که عاری از ذرات معلق است به بیرون هدایت می‌گردد.

پس از اینکه کیک تشکیل گردید ورود سیال قطع شده و صفحات به وسیله جک هیدرولیک باز شده و مواد جامد تخلیه می‌گردد.

در مرحله بعد صفحات به وسیله جک هیدرولیک بسته شده و سیکل بعدی تکرار می‌شود.

دستگاه فیلتر پرس جهت جداسازی ذرات جامد از مایع در محلول های سوسپانسیون در فرآیند های مختلف صنعتی بکار می رود.

بیش از 50درصد هزینه احداث هر تصفیه خانه فاضلاب به بخش تصفیه و پردازش لجن اختصاص می یابد. در واحدهای پردازش لجن تصفیه خانه معمولا از روش های بیولوژیک مثل هاضم های هوازی و بی هوازی و همچنین روش های شیمیایی مثل تثبیت لجن به وسیله مواد شیمیایی و همچنین جهت آبگیری و خشک کردن می توانند از بستر های لجن خشک کن یا لجن خشک کن های حرارتی استفاده نمود.

اما در صنعت نمی توان از اینگونه تجهیزات پیچیده و گران قیمت استفاده نمود و لذا نیاز به دستگاهی با قابلیت بالا در صنعت احساس شد و این آغازی بود برای ظهور دستگاه فیلتر پرس

فیلتر پرس وظیفه آبگیری و خشک نمودن لجن های تولیدی در صنایع را بر عهده دارد، بدین ترتیب که توده لجن وارد فیلتر پرس می شود و توسط جک فیلتر پرس عملیات فسرده سازی صفحات فیلتر پرس انجام می شود و در نهایت پس از جدا شدن آب از لجن ها و خروج آن، لجن خشک شده از دستگاه فیلتر پرس خارج می گردد.

دستگاه فیلتر پرس جهت جدا سازی جامد از مایع در محلول های سوسپانسیون

فیلتر پرس به منظور شفاف سازی و یا کاهش دور ریز مواد

فیلتر پرس جهت استفاده در فیلتراسیون صنایع دارویی و غذایی

فیلتر پرس جهت صنایع پترو شیمی ، صنایع معدنی ، سرامیک و…فیلتر پرس جهت آب گیری لجن بیولوژیکی و لجن صنعتی

فیلتر پرس جهت آبگیری پساب کشتارگاه ها فیلتر پرس جهت تصفیه پساب خطوط رنگرزی و نساجی

از مزایای سیستم فیلتر پرس می‌توان به  موارد زیر اشاره نمود      

  • آبگیری کردن انواع لجن های بیولوژیک و ضایعات Sewage Sludge (شامل لجن های فعال شهری کارخانجات مواد غذایی و آبگیری از پساب کشتارگاه، کارخانجات تولید دارو)
  • کمک به توسعه صنایع معدنی از طریق جایگزینی فیلتر پرس در خطوط تولید
  • تصفیه پساب های صنعتی
  • جلوگیری از اتلاف منابع آبی
  • صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب با استفاده مفید از بازیافت آب از پساب های صنعتی
  • کاهش آلاینده های زیست محیطی
  • تصفیه انواع مواد سمی و مضر صنعتی که همراه با آب یا دیگر سیالات وارد طبیعت می شوند.

دستگاه بریکت مس

این دستگاه برای اولین بار در دنیا توسط کارخانه ماشین سازی رادکاران به ثبت اختراع رسید و انقلابی بزرگ در صنعت مس جهان خواهد بود.

دستگاه اختراعی جایگزینی بی رقیب برای انواع دستگاههای فیلتر پرس در دنیاست که با مکانیزمی بسیار ساده تر و بدون دردسر های فیلترپرس از جمله عدم امکان کار پیوسته با دستگاه و نیاز به سرویس همیشگی و نیاز به اوپراتور به صورت مداوم جهت برداشتن کیک و تمیز کردن دستگاه و البته راندمان تولیدی،توسط کارخانه ماشین سازی  رادکاران به منظور مرتفع کردن تمامی مشکلات فیلتر پرس از جمله بازده تولیدی بسیار بالاتر و عدم نیاز به وجود پیوسته اوپراتور جهت تمیز کردن پارچه فیلتر،راندمان کاری با این دستگاه بسیار بالاتر است و قابلیت کار مداوم دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.