فیدر ارتعاشی

فیدر ارتعاشی
فیدر ارتعاشی

فیدرهای ارتعاشی به منظور استفاده در شرایط سخت و مدت زمان کارکرد طولانی و مستمر در عملیات سنگ شکنی اولیه طراحی شده و ساخته می شوند.

این ماشین آلات توسط سیلوهایی با ظرفیت های مختلف جهت تغذیه و هدایت مصالح و مواد اولیه به درون سنگ شکن بکار گرفته می شود.

یاتاقانهای انتخاب شده در این دستگاه با توجه به کار در شرایط سخت مورد استفاده قرار گرفته اند.

استفاده از رول برینگ های بشکه ای دوبل نیز در راستای همین شرایط و کنترل حرکت دورانی بوده است.

انتقال خوب و یکنواخت – تحمل بار و فشار سنگین و حرکت خارج از مرکز از مشخصات این دستگاه به شمار می رود.

این ماشین با حرکت های ریز و یکنواخت خود که به دلیل طراحی و ساخت محور ارتعاشی خارج از مرکز آن می باشد و تولید حرکت خطی مواد اولیه را به طور یکنواخت به دستگاه سنگ شکن منتقل می کند

فیدر ویبراتور

  از فیدر یا دستگاه تغذیه خط تولید در صنایع بسته بندی و پالایش مواد استفاده می شود سیستم کار در فیدرها در انواع گوناگونی وجود دارد که نوع متداول آن به فیدر ارتعاشی یا لرزشی (فیدر ویبراتوری)معروف شده اند. در این نوع از فیدرها سیستم روی چندین فنر قرار می گیرد و بااستفاده از نیروی لرزشی ایجاد شده توسط تعدادی لنگ که آنها نیز بوسیله الکتروموتور به چرخش در می آیند شروع به لرزش و ارتعاش کرده و در نتیجه مواد با نیروی جاذبه در سطح شیبدار شروع به حرکت به سمت دهانه خروجی فیدر می کند.

امروزه با پیشرفت صنعت و تکنولوژی کارخانه جات معتبر تولیدی برای سهولت در کار تولید و نیز پایین آوردن هزینه ها و زمان تولید با بهره گیری از ویبراتورهای صنعتی آماده در اندازه ها و توانهای مناسب می توانند با کمترین هزینه تولید و نیز هزینه های پایین تعمیرات و نگهداری گرایش بیشتری به استفاده از این نوع محصولات دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.