نوار نقاله

نوار نقاله
(Belt Conveyor)

نوار نقاله

ConveyorComponents

نوار نقاله یا کانوایر تسمه ای ( belt conveyor )

نوار نقاله یا کانوایر تسمه ای ( belt conveyor ) وسیله ای برای انتقال و جابه جایی انواع مواد فله مانند مواد معدنی ,غذایی دارویی, شیمیایی و کشاورزی و نیز انواع مواد بسته بندی شده مانند کارتون جعبه گونی و کیسه  در ابعاد و اندازه های مختلف می باشد.

دامنه کاربرد نوارنقاله ها در تمامی صنایع کوچک و بزرگ گسترده شده است.

چکیده
امروزه خطوط انتقال مواد و کالاها با کمک نوار نقاله، از مهم ترین تجهیزات در بخش هاى تولیدى و خدماتى از قبیل صنعت، معدن، کشاورزى، فرآورى و غیره محسوب مى شود. به دلیل اینکه فرآیند تولید هر محصول از بخش هاى مختلفى تشکیل شده است و مواد اولیه آن باید از قسمت هاى مختلف یک واحد تولیدى عبور کند تا پس از پردازش و انجام عملیات بر روى آن به محصول نهایى تبدیل شود، کاربرد نوارهاى نقاله اهمیت پیدا م ىکند. از مزایاى نوار نقاله نسبت به سایر روش هاى انتقال مواد مى توان به افزایش راندمان، کاهش هزینه هاى سرویس و نگهدارى و هزینه هاى جابجایى اشاره نمود. علاوه بر آن استفاده از سیستم هاى نوار نقاله نقش مهمى درکاهش آسیب هاى اسکلتى عضلانى در کارگران در موقع بلند کردن و جابجایى کالاها دارد. اما با وجود این مزایا اگر این نوع روش انتقال بصورت دقیق و مطابق با کار و درجه آزادى فعالیت کارگران طراحى نشده باشد، م ىتواند در برخى از خطوط تولیدى که کارگران ناظر بر سیستم هاى انتقال مواد، مشغول انجام کارهایى نظیر جداسازى و کنترل کیفى هستند، خستگى و اختلالات اسکلتى عضلانى داشته باشد. این اختلالات در موقعى که
کارگر درحالت هاى نامساعد و غیر اصولى در زمان هاى طولانى مشغول به کار است، ایجاد م ىشود. تکیه دادن، خم شدن، چرخیدن و وسعت دسترسى در فضاى کارى همه نمونه هایى از وضع حالت بدن هستندکه م ىتوانند منجر به آسیب هاى اسکلتى عضلانى شوند.

یکی از روش های حمل مواد فله و یا بسته بندی شده در صنایع و معادن استفاده از نوار نقاله یا کانوایر تسمه ای ( belt conveyor ) میباشد. از مهمترین انواع بلت های تامینی این واحد میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

  • بلت مقاوم در برابر سایش،خوردگی و یا حرارت
  • بلت مقاوم در برابر روغن و اسید و گریس
  • بلت جهت فواصل طولانی steel cord belt
  • بلت EP
  • بلت الواتور و….

مکانیزم کارکرد کانوایر تسمه ای به شرح زیر می باشد.

تسمه بروی دو درام (غلطک) قرار دارد که فاصله این دو از هم مبدا و مقصد محصول را تعیین می کند

درام اول هرز می گردد و درام دوم توسط نیروی الکترو گیربکس به حرکت در می آید مابین این دو درام رولیک های قرار می گیرد که وظیفه آنها هدایت تسمه و جلو گیری از خارج شدن از مسیر تعیین شده است .در ضمن درام ها باید قابلیت ریگراژ را نیز داشته باشند که در صورت لزوم تسمه را شل یا سفت کند .

اسکلت این دستگاه بیشتر از لوله ,قوطی ویا ناودانی ساخته می شود .

نوار نقاله ها در طول های مختلف و در عرض های 50-60-80-100-120 سانتی متر در دو حالت

  • 1- نوار نقاله ثابت (برای مواردی که نوارنقاله تنها باید در یک محل و یک ارتفاع ثابت بماند)
  • 2- نوار نقاله متحرک (در این حالت ارتفاع و محل قرار گیری قابل تغییر می باشد)

واژه هاى کلیدى: نوار نقاله، سیستم هاى انتقال مواد، ارگونومیک، اختلال اسکلتى عضلانى، طراحى

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

آخرین دیدگاه ها
آرشیو